שאלות ותשובות

היכן נמצאת אגודת הסטודנטים?

אגודת הסטודנטים נמצאת בקומה 1.

לשם מה קיימת אגודת הסטודנטים?

אגודת הסטודנטים קיימת בכל מוסד אקדמי בארץ ותפקידה הוא אך ורק טובת הסטודנט. האגודה פעילה הן ברמה המקומית (במוסד הספציפי) וכן ברמה הארצית (התאחדות הסטודנטים).

אילו שירותים מעניקה האוגדה לחבריה?

האגודה תפקידה לשת את צרכי הסטודנט, במישור האקדמי, מילואים, חיי חברה, תעסוקה וכן דיור ובעיות כלליות, בנוסף לכל סטודנט המגיע לועדת משמעת מגיע ייצוג של מאגודת הסטודנטים בוועדה.

מתי מתקיימות בחירות לאגודת הסטודנטים?

בחירות לראשות אגודת הסטודנטים ולנציגות כיתה מתקיימות בכל שנה.

אם אני לא נציג כיתה – האם אני יכול להשתלב כפעיל באגודת הסטודנטים?

בוודאי! סטודנטים פעילים בקהילה והמעוניינים לעזור יכולים לגשת למשרדי האגודה ולהציע פרויקט עליו חשבו. הפרויקט ייבחן ע”י ראשי האגודה ו… קדימה לדרך!

מה הן מחברות בחינה? ומתי יהיו מוכנות?

מחברות הבחינה הן סיכום של כל החומר הנלמד באותו סמסטר/שנה ונאסף ונערך ע”י הנציגים של אותה פקולטה במשך כל הסמסטר. בשל כך, המחברות יוצאות במרוכז סמוך ככל האפשר לתקופת המבחנים.

איפה אני יכול\ה להשיג חומר לימודי המתאים לקורס?

הצטרפת כבר לקבוצה בפייס של החוג\ פקולטה\ קורס שלך? הקבוצות בפייסבוק מאפשרות לך להכיר חברים חדשים שחולקים את הכיף והנאה של החוג, הם אלה שלא יבהו בך בתדהמה שתשאל שאלה “פשוטה” הקשורה ללימודים. בקבוצות ניתנים הקישורים למערכות שיתוף הקבצים והמלצות רלוונטיות.

מה צריך להופיע בסילבוס?

הסילבוס הינו חוזה כתוב בין המרצה לסטודנטים. ככזה, על הסילבוס לכלול את פרטי הקורס ודרישותיו, קריאת חובה ורשות במסגרת הקורס וכן פרטי המרצה ודרכים ליצירת קשר. בנוסף, על הסילבוס לכלול את הרכב הציון הסופי בקורס (מבחן מסכם, עבודות אמצע, בחנים וכיו”ב).
אתם חייבים לקבל את הסילבוס (בכתב) במהלך השבועות הראשונים של הסמסטר, כאשר לאחר שבוע השינויים כל שינוי חייב להיעשות באישור ובהסכמה של הסטודנטים. במידה ולא קיבלתם עדיין את הסילבוס העדכני לשנת הלימודים.

הגשתי עבודה או בחינה. תוך כמה זמן אקבל ציון?

הזמנים משתנים לפי סוג הבחינה:
התקנון קובע כי המרצה חייב/ת להחזיר את המבחנים ועבודות תוך 3 שבועות ממועד הגשתן (4 שבועות בפקולטה למשפטים לאחר אישור דיקן).
סמינריונים ופרו”סים צריכים להיות מוחזרים תוך 3 חודשים.
שימו לב : על המרצה להחזיר את המבחן מספיק זמן לפני מועד ב’ כך שתוכלו לערער, לקבל תשובה לערעור ולהחליט אם אתם ניגשים למועד ב’.
מכאן שלא מספיק שיחזירו לכם את הציונים, אתם צריכים לראות את הטופס (בצורה מבוקרת או בבית) ולהיות מסוגלים ללמוד מהטעויות שביצעתם לקראת המבחן הבא.

האם מרצה מחויב לפרסם שאלות לדוגמא לפני מבחן?

התקנון מחייב את המרצה לפרסם מגוון שאלות המשקפות את רוח הבחינה. שימו לב, המרצה לא חייב לפרסם בחינה מלאה אבל צריך להציג מספר שאלות המייצגות את הבחינה בצורה שתאפשר לכם להתכונן אליה.
חשוב לשים לב לנקודות הבאות:
א. שהמרצה לא מפרסם בחינות לדוגמא לא רלוונטיות משנים עברו.
ב. חשוב שתדעו מראש כיצד בנויה הבחינה (כמה נקודות שווה כל חלק/שאלה בבחינה).
ג. כל ההסבר הנ”ל חייב להתקבל עד לסוף השיעור האחרון בסמסטר. במידה והמרצה לא מפרסם בחינה לדוגמא ולא תעדכנו את המחלקה לעניינים אקדמיים בזמן, לא נוכל לעזור.

האם מועד א’ של בחינה צריך להיות זהה למועד ב’

מועדי א’ וב’ צריכים להיערך באותה המתכונת ולהיות דומים ככל האפשר.
במידה ובמועד ב’ למשל היו מספר שאלות הבחינות שונה מאשר אלו במועד א’, עדכנו בהקדם את המחלקה לעניינים אקדמיים באגודה ואת נציגי החוג באגודה

האם מגיע לי מועד מיוחד?

מועדים מיוחדים ניתנים באופן פרטני ובד”כ לאחר דיון בוועדת הוראה.
במקרים מסוימים כמו מילואים, הריון או מוות של קרוב משפחה מדרגה ראשונה, קיימת זכאות אוטומטית. במקרים אחרים יש להגיש בקשה מיוחדת, כשהתנאי המקדים הוא שהסטודנט יהיה נוכח לפחות באחד מהמועדים- א’ או ב’.
לפרטים נוספים על מקרים שמזכים במועד מיוחד

מתי ואיך פונים לוועדת הוראה?

ועדת ההוראה דנה בבקשות חריגות או פרטניות של סטודנטים, ביניהם גם מועדים מיוחדים.
בכל פקולטה קיימות שתי ועדות הוראה: ועדה חוגית (לכל חוג) וועדה פקולטית. בקשות יש להגיש דרך מזכירות החוג או בטופס פניה מיוחד לוועדה עצמה. טופס פנייה לוועדת הוראה נמצא לרוב באתר הפקולטה שלכם (פשוט בשורת החיפוש של האתר- חפשו ‘טפסים’.)

אילו זכויות מגיעות לחיילי מילואים?

חיילים שהחסירו ימי לימודים עקב מילואים זכאים ל: מועד ג’, הגשה מאוחרת של עבודות, צילומים ועוד.

אילו זכויות מגיעות לסטודנטיות בהריון?

בפני סטודנטיות בהריון עומדות הקלות וזכויות כגון: הקפאת לימודים רטרואקטיבית, הגשת מטלות ותרגילים באיחור ומועדים מיוחדים זאת תחת ההגדרה של ‘סטודנטית זכאית’. אגודת הסטודנטים פעולת כעת בנושא זה מול המועצה להשכלה גבוהה.

היכן ניתן להוציא כרטיס סטודנט?

כרטיס סטודנט, כמו גם מדבקת תיקוף לשנה”ל מקבלים ממזכירות המכללה (ולא מאגודת הסטודנטים).
כרטיסי סטודנט חברי אגודה מקבלים מאגודת הסטודנטים.

כל הזכויות שמורות לאגודת הסטודנטים - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים.

אקסייל - בניית אתרים
eXTReMe Tracker